Wypadające włosy? Skończ z tym raz na zawsze!

Wypadające włosy to problem niemal każdej kobiety (mężczyzny zresztą też!). Jednak to kobiety najwięcej na tym tracą – objętość, piękne pukle, które można modelować na wiele sposobów. Dlatego widząc po czesaniu dużo włosów na szczotce, przychodzi pewna myśl – jak temu zaradzić? Czy jest to możliwe? Czy to może hormony odpowiadają za złą kondycję skóry głowy i cebulek? Po części może i jest to prawda, ale można też zadziałać kosmetykami, aby włosy były mocniejsze, silniejsze i nie wypadały ot tak.

Codzienna pielęgnacja wpływa na włosy. Częste mycie, suszenie, prostowanie, kręcenie, a nawet związywanie włosów gumką, wpływa negatywnie na cebulki, a co za tym idzie – na moc włosów. Stają się one słabsze, przez co łatwiej ulegają uszkodzeniom i… wypadają. Wina stoi po różnych stronach – nie tylko hormony, nie tylko działanie ciepła, ale też źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji mogą mieć realny wpływ na kondycję.

Jak myć włosy?

Pielęgnacja słabych włosów zaczyna się w momencie, gdy kupimy szampon wzmacniający włosy. Ma on za zadanie dodanie skórze głowy odpowiednich minerałów i witamin do odbudowy struktury włosów, a także nie obciąża kosmyków, by te pod wpływem ciężaru różnych silikonów nie wypadały (bo przecież są jeszcze delikatne i tak łatwo je uszkodzić). Jednak szampon wzmacniający włosy to jedno, a drugie to zaawansowane kosmetyki do wzmocnienia.

Są nimi chociażby ampułki Radical, które wmasowuje się w skórę głowy (ale gdy włosy są suche, nigdy nie stosujemy ich na mokre, nie spłukujemy – pozostawiamy, aby zdziałały magię). One, podobnie jak szampon wzmacniający włosy, wnika głęboko w skórę i działa na cebulki, aby te mocno się trzymały i nie ulegały zniszczeniom poprzez działanie hormonów, ciepła czy innych elementów środowiskowych.

Być może walka z taką przypadłością będzie długo trwać, to jest to walka, do której warto stanąć. Bo przecież chodzi o kondycję włosów, które są wizytówką każdej kobiety. I wiemy to, że i Ty chcesz się pochwalić piękną fryzurą, która nie będzie ciężka do osiągnięcia. Bo może i są różnego typu doczepy, to naturalne, własne włosy są czymś o co trzeba zadbać.

Tym samym pamiętamy – oprócz odpowiedniego szamponu, warto sięgać po serum wzmacniające i innego typu kosmetyki. Bo walcząc na różne fronty, szybciej osiągnie się zamierzony efekt. A jest to efekt pięknych i zdrowych włosów.

Więcej produktów na:

szampony do włosów