Łupież to też choroba

Łupież jest chorobą, dlatego gdy pojawia się na Twojej głowie, nie możesz czekać, aż rozwinie się, a tym samym leczenie będzie wymagało zdecydowanych kroków. Jeżeli widzisz pierwsze oznaki, czym prędzej zmień kosmetyki, jakimi myjesz włosy oraz skórę głowy. Zobacz w jaki jeszcze sposób możesz zadbać o siebie.

Wiele osób wstydzi się łupieżu. Gdy widzą białe ślady naskórka na ramionach, wolą schować się pod czapką i nic więcej z tym fantem nie robić. Jest to oczywiście podstawowy błąd, ponieważ przykryta skóra głowy, działanie wysokiej temperatury, jaka tworzy się między czapką, a włosami powoduje tylko namnażanie się bakterii, które odpowiadają za chorobę.

Jak więc z tym walczyć?

Aby skutecznie walczyć z łupieżem, należy na początek zmienić przyzwyczajenia związane z higieną skóry głowy. Przede wszystkim na wstępie należy zmienić szampon. Najlepszym środkiem myjącym będzie oczywiście szampon przeciwłupieżowy. Ważnym jest też sposób, w jaki się myje skórę głowy. Bardzo wiele osób ogranicza się do jednokrotnego mycia i używania środków czyszczących włosy, a to podstawowy błąd. Wszyscy fryzjerzy są co do tego zgodni. Włosy myje się dwa razy podczas jednej kąpieli. Dlatego szampon przeciwłupieżowy należy zastosować dwukrotnie! To może pomóc w szybkim pozbyciu się problemu.

Skoro już jesteśmy przy myciu, to warto zauważyć, że szampon przeciwłupieżowy zawiera zupełnie inne składniki niż inne środki do czyszczenia włosów, które nie są dedykowane specjalnym problemom. Dlatego jeżeli widzisz, że skóra się łuszczy, odpada charakterystycznymi płatami bądź pyłkiem, nie stosuj do końca szamponu do włosów normalnych, bo jeszcze jest w opakowaniu. Z chorobą należy walczyć od razu, nie czekając na jej rozwój. Podczas mycia stosuj też zasadę, aby nie używać zbyt ciepłej wody – to niestety też sprzyja namnażaniu się komórek chorobowych i rozwija cały stan. Dlatego przede wszystkim letnia woda, dwukrotne mycie szamponem przeciwłupieżowym i postaraj się przez ten okres nie korzystać z suszarek, ani innych urządzeń, które mogą podgrzewać skórę głowy.

Z takimi poradami powinieneś w miarę szybko uporać się z chorobą i ponownie cieszyć się zdrowiem. Mamy nadzieje, że nasza pomoc okaże się w tym momencie skuteczna.

Pozbądź się łupieżu produktem Farmony:

szampon przeciwłupieżowy