Czy fizjoterapia naprawdę pomaga?

Niektórzy mogą myśleć, że fizjoterapia jest picem na wodę, sztuczkami, które niewiele mają wspólnego z prawdziwym leczeniem. W końcu jak wyginanie nogi w tę i z powrotem ma pomóc w dokuczliwych dolegliwościach bólowych? To prawda, ze fizjoterapia nie działa jak tabletki przeciwbólowe – 1 tabletka i po kilkunastu minutach ból ustępuje.

Problem w tym, że jeśli mamy do czynienia z poważną kontuzją, to lekarstwa przeciwbólowe działają tylko tymczasowo nie przynosząc długotrwałego efektu. Co więcej, organizm po pewnym czasie może się uodpornić na leki i ból już nie ustąpi po kolejnej tabletce. Fizjoterapia jest procesem, który musi trwać, jednak przynosi ona naprawdę zadowalające, długotrwałe efekty.

Należy pamiętać, że fizjoterapeuta to wykształcony specjalista, który doskonale zna anatomię ciała człowieka a także dopasowuje program rehabilitacji do konkretnych dolegliwości pacjenta.Taka zindywidualizowana terapia może naprawdę zdziałać cuda. Nie raz słyszy się o osobach, które niemal straciły nadzieję na odzyskanie sprawności po odbyciu kontuzji, a jednak skuteczna, mozolna fizjoterapia pomogła im wrócić do normalnego życia.

Fizjoterapia to złożony proces, niezwykle skomplikowany. Nie wolno się spieszyć, gdyż w ten sposób nie uda nam się przyspieszyć uzyskania efektów, a tylko możemy sobie zaszkodzić. Niezwykle ważna jest również w skuteczność fizjoterapii. Bez zaufania i zaangażowania ze strony pacjenta, nie uzyskamy zadowalających efektów. I tak, fizjoterapia naprawdę pomaga, ale nie w sposób ekspresowy i magiczny.

RST Rehabilitacja